Strona klubowa

Wyszukiwarka

50-lecie Klubu

Sokół Sieniawa pokonał Legię Warszawa!

W niedzielne popołudnie tuż przed finałem Mistrzostw Świata swoje 50 urodziny świętował Sokół Sieniawa. Jubileusz pół wieku istnienia oraz otwarcie nowo wyremontowanego stadionu, uświetnił mecz gospodarzy z Legią Champions Warszawa, w której wystąpili byli zawodnicy klubu z Łazienkowskiej.

Sokół Sieniawa - Legia Champions Warszawa 3:1 (3:0)
Bramki: Halejcio (19), Wilusz (35-głową), Pazdan (40) - Sokołowski (54).

SOKÓŁ: Damian Kaczmarek - Albin Mikulski, Paweł Czopik, Sebastian Padiasek, Marcin Macina, Paweł Czopik, Artur Boczarski, Mariusz Zajchowski, Krzysztof Karwacki, Tomasz Wilusz, Bartosz Wróbel oraz Krystian Halejcio, Łukasz Bursztyka, Szymon Pazdan, Maciej Gleń,  Henryk Łukasiewicz, Paweł Kowalczyk, Kamil Padiasek, Mateusz Padiasek, Patryk Szewc, Wojtek Tołpa

Legia: Szczęsny - Mandziejewicz, Jóźwiak, Kruszankin, Kacprzak, Pisz, Michalski, Podbrożny, Śliwowski, Mączka, Cyzio oraz Sokołowski, Majak

Sam mecz, grany 2x40 minut, jak na towarzyski przystało toczony był w spokojnym, dostojnym tempie, a nadkomplet publiczności raz po raz podziwiał sztuczki techniczne zawodników Legii.

W pierwszej połowie utytułowanych gości, Sokół zaskoczył ambitną i szybka grą, co przełożyło się na trzy gole, w tym dwa z sytuacji sam na sam.

Po zmianie stron Legia przycisnęła, jednak świetnie w bramce gospodarzy spisywał się Henryk Łukasiewicz, który nie chciał być gorszy od Maciej Szczęsnego i kilkakrotnie zatrzymał groźne akcje Podbrożnego, Śliwowskiego czy Majaka.

Goście honorowe trafieni zaliczyli dzięki udanej akcji Tomasza Sokołowskiego. Legia mogła zdobyć jeszcze jednego gola, ale Jerzy Podbrożny strzelając rzut karny trafił w poprzeczkę, a że gospodarze w drugiej połowie nie znaleźli recepty na Macieja Szczęsnego wynik nie uległ zmianie.

Sędziowali: Rafał Greń oraz Mateusz Warzocha i Daniel Krasowski (Rzeszów)
Widzów: 2000.

źródło: Nowiny